poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Zmień swoje mieszkanie na wiosne!


Jak każda dobra pani domu lubię kilka razy w roku coś zmienić w swoim mieszkaniu… Wiosna jest właśnie tym czasem kiedy idealnie można odświeżyć mieszkanie po szarej zimie i dodać mu trochę życia. Nie będę Wam w tym poście pisać o tym że trzeba umyć okna i jak  zrobić to dokładnie żeby wpuścić trochę światła tylko powiem Wam jak dodać mieszkaniu życia niewielkim nakładem pracy i finansów.
Jestem miłośniczką wiosny, ćwierkających ptaków, pąków na drzewach, kwiatów w ogrodzie i ciepłego powietrza pełnego słońca. Skoro w parze z wiosną idą święta wielkanocne to ja śmiało poddaję się tym wszystkim kurczaczkom, zajączkom, tulipanom i cudownie żółtym forsycjom – bo to nic innego jak czysta wiosna. Więc w okresie świąt mój stół zawsze zdobią żywe kwiaty i wiosenne serwetki. Ale nie o tym. Bibeloty po świętach czas schować, a na ich miejsce trzeba postawić coś innego i sprawić aby w mieszkaniu było jasno, ciepło i wiosennie. Jak to zrobić?

- świeże kwiaty – koniecznie kwitnące. To czy wolisz cięte czy doniczkowe zależy od Ciebie, ważne żeby były soczyście zielone z kolorowymi płatkami. Ja co roku na wiosnę kupuję małe śliczne prymulki albo fiołki alpejskie które są niezwykle łatwe w utrzymaniu i niesamowicie cieszą oko. Do tego ładna jasna osłonka i mamy idealną dekoracje stołu czy okna. Zawsze mam też w wazonie cięte tulipany albo żonkile.

- okna – umyte rzecz jasna, ale w nowej odsłonie. Mówi się że okna to oczy domu, a o oczy trzeba dbać. Tak jak kobiety lubią inny kolor cieni tak i okna lubią od czasu do czasu się zmienić. Inne firanki czy zasłonki w jasnych kolorach dodadzą pomieszczeniom światła, odmienią i odświeżą wnętrze.

- pojemniki – jeśli mamy gdzieś na wierzchu pudła czy pojemniki to warto je ujednolicić i postawić np. w rzędzie, wtedy razem stworzą całość zamiast odrębnych pojedynczych elementów.

- kapy i pościele – wiele wyrazu doda także zmiana kap na kanapach czy fotelach oraz zmiana pościeli w sypialni. W moim domu zimą śpimy w ciemniejszych bardziej stonowanych pościelach, które wydają się ciężkie i pasują do zimowych grubych kołder, a wiosną zamieniam kolory na jaśniejsze, kołdrę na lżejszą dzięki czemu zaraz po przebudzeniu czuję energię i wiosnę. To dobry czas aby odświeżyć i przewrócić na drugą stronę materace w sypialnianych łóżkach!

- porządki – niby miałam nie pisać o sprzątaniu, ale takie porządne pościeranie kurzu w miejscach których nie sprząta się co dzień serio daje efekt oczyszczenia mieszkania z toksyn ;) Jak w organizmie ;) Odsuwamy pralkę, kanapę, komodę i przecieramy podłogę na mokro.

- dodaj kilka dodatków - nowa ramka ze zdjęciem, obrazek, świecznik czy ozdobna doniczka to drobiazgi które sprawią że uśmiechniesz się patrząc na nie. Może być też nowy dywanik, poduszki na krzesła, obrus czy popularne ostatnio postery na ścianę z zabawnym hasłem lub wiele mówiącym przesłaniem. Każda z tych rzeczy doda wnętrzu powiewu świeżości. Drewniane literki, koszyk na owoce, podkładki na stół - wystarczy jeden akcent i pomieszczenie zmieni się w nowe. 

- oczyszczanie przestrzeni – ostatnie i chyba najważniejsze. Wyrzuć stertę gazet, zweryfikuj paragony i karteczki które trzymasz, sprawdź daty ważności przypraw, i produktów spożywczych w szafkach i najlepsze: zrób porządek w kosmetykach – tych do makijażu i tych do pielęgnacji - a zapewniam Cię że wyrzucisz torbę lub kilka rzeczy które już nie nadają się do użycia i spożycia. Dzięki temu na półkach i w szafkach zrobi się lżej, jaśniej i bardziej wiosennie ;)Miłego sprzątania, układania i oczyszczania przestrzeni! 


Witaj wiosno w powietrzu, w sercu i w domu !

2 komentarze:

Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło że podzielisz się ze mną swoim zdaniem ;) A jeśli nie chcesz nic pisac to zaobserwuj blog, będziesz na bieżąco z moją pisaniną :) Dziękuję i pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...