czwartek, 13 marca 2014

Drugie życie pudełka na buty - DIY - zrób to sam :)
Jak ze starego pudełka po butach wyczarować pudełko na drobiazgi czy zabawki naszego dziecka?
Odpowiedź brzmi: Bardzo łatwo!


Potrzebujemy:


  • Pudełko po butach z przykrywką (w moim przypadku było to dość duże pudełko po butach zimowych)

  • Materiał, nie za duży kawałek materiału ( u mnie był to fragment zasłony zrobionej z pościeli, którą poznaliście już w poprzednim poście o chorągiewkach TUTAJ)

  • Klej do klejenia na gorąco w pistolecie, ale jeśli go nie mamy wystarczy inny mocny klej lub ewentualnie zszywacz na duże zszywki. Klejem w pistolecie poszło bardzo szybko)

  • Mazaki do pisania po tkaninach (ja mam z Ikei)

I do dzieła!

Nie będę się rozpisywać tutaj którą cześć pudełka najpierw trzeba coś tam... Po prostu swoje pudełko (póki co bez pokrywki) po kolei, po jednej ściance, smarujecie klejem i przykładacie materiał dociskając ręką, a jeśli używacie kleju na gorąco to dociskajcie szmatką żeby się nie poparzyć. Materiał na pudełku układamy tak, jak byśmy chcieli pudełko zapakować papierem pakowym na paczkę czy prezent. Chodzi mi o to że na dwóch przeciwległych bokach materiał układamy na gładko, a na dwóch pozostałych robimy zakładki z nadmiaru materiału.  Doklejamy materiał, nadmiar obcinamy. W środku nie musi być ładnie ;) przynajmniej u mnie, bo materiału mi nie wystarczyło więc jest tak jak widać ;)Widać jeszcze że ja z kleju robiłam zygzaki. Technika klenia jest dowolna. Ważne żeby się trzymało ;)

I tak pudełko "główne" mamy obklejone. Czas na pokrywkę. Mi materiału brakło, ale jeszcze na zakrycie napisu z marka butów wystarczyło. I tak "urwałam" pasek materiału (urwałam celowo, żeby był tak "artystycznie" poszarpany) i naklejamy na pudełko, u mnie był to środek, żeby zakryć napis, a że jedna warstwa go nie zakryła, bo nadal "przebijał" to nakleiłam kolejny "wyszarpany" pasek materiału i efekt jest nawet lepszy, bo bardziej kolorowy ;) I jako wykończenie całości, pokrywkę podpisałam imieniem jego właściciela, i tak oto jest, pudełko po butach które dostało nowe życie i od teraz będą w nim mieszkały drobiazgi pewnego młodego człowieka.

Nie wiem jak to jest u was, ale mi zawsze szkoda wyrzucać pudełka po butach, bo  "może się przyda..."

No i przydało się! ;) Pozdrawiam i życzę kreatywnego dnia! ;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło że podzielisz się ze mną swoim zdaniem ;) A jeśli nie chcesz nic pisac to zaobserwuj blog, będziesz na bieżąco z moją pisaniną :) Dziękuję i pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...