poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Mniej więcej grzeczne rymy - zabawne wiersze dla dzieci
Przedstawiam Wam książkę dla dzieci zawierającą piękne ilustracje, bardzo aktualne wiersze, zabawnie rymowane i z ogromnym przesłaniem. Książka autorstwa Hanny Milewskiej pt. "Mniej śmieszne rymy".


Zacznę od oprawy graficznej. Miękka okładka, porządne kartki, wszystko pięknie ilustrowane. Utrzymane w stonowanej kolorystyce, zachęca do przyglądania się i odnajdywania kolejnych szczegółów. Bardzo przyjemnie się przegląda, nie ma tutaj przepychu i przesytu. Ilustracje pięknie wyciszą i pozwolą się skoncentrować naszemu dziecku.
Treść.
Opisane za pomocą rymów bardzo aktualne tematy. Część z nich dotyczy życia przedszkolnego i rzeczy z nim związanych. Mamy wiersz o rytmice, zabawach i o logopedzie. Mamy także opowieści o jedzonku, bezpieczeństwie na ulicy i o zabawie w piaskownicy. Oczywiście wszystko przekazane w zabawny sposób. Bardzo pouczająca treść w której każdy maluch znajdzie swoje ulubione dziedziny.


Autorka dedykuje książkę dzieciom w wieku 4-8 lat, jednak mój trzylatek, który jest już przedszkolakiem również rozpoznał wierszyk o zajęciach z rytmiki i porównywał do tego jak jest u niego w przedszkolu. Także pozwolę sobie rozszerzyć w/w widełki od trzech lat albo jak kto woli od wieku przedszkolnego. 

W książce znajdziemy świetny humor, realistyczne i codzienne sytuacje z życia dzieci, piękne ilustracje i jeszcze jak by tego było mało: płytę CD z czytanymi wierszami. Jak dla mnie to już pełnia szczęścia. Choć wolę i lubię czytać dziecku sama to przyznam, że korzystam czasem z takich pomocy dla rodzica. Okazjonalnie, ale jednak. Więc jak dla mnie taki zestaw to strzał w dziesiątkę.

Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło że podzielisz się ze mną swoim zdaniem ;) A jeśli nie chcesz nic pisac to zaobserwuj blog, będziesz na bieżąco z moją pisaniną :) Dziękuję i pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...