poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zimowe dekoracje ze słoika. Słoiki pełne magii cz.2Druga porcja zimowych, słoikowych inspiracji. No bo przecież nic nie cieszy tak jak piękne udekorowany dom. Czasem wystarczy jeden piękny detal, gdzieś w kąciku, a wnętrze zyska nowego blasku. 

Zapraszam na drugą turę inspiracji na dekoracje do samodzielnego wykonania. 1.  Mini stroik z gałązki i szyszki umieszczony na zwykłym słoiku sprawia że staje się on niezwykłym lampionem. Czerwona kokardka dodaje uroku.
2.  Jeśli dziecko chce uczestniczyć w tworzeniu dekoracji to może pożyczyć nam jedno ze swoich aut, do tego mini choineczka, kawalątek sznurka i pocięta na strzępki folia imitująca śnieg ;) I tak choinkę po świętach można odwieźć do lasu ;)
3. A tutaj potrzebna nam będzie (oprócz sznurka) farba w sprayu. Obwiązujemy dowolnie słoik, psikamy farbą i po wyschnięciu i zdjęciu sznurka mamy piękny słoik w pasiaste wzory ;)
4. Teraz coś "ciepłego". Idealne dla zmarzluchów, którzy uważają że szkoło jest "zimne". Otóż można im zrobić sweterki ;)  A jesli talentu w robieniu na drutach nam brakuje to możemy wykorzystać rękaw starego swetra ;) od samego patrzenia robi się cieplej ;)

5. Coś jakby posypane kaszą manną i psiknięte na biało... Plus do tego uroczy mini stroik <3 Uwielbiam!
6. Sól lub mąka na dnie, odrobina mchu, świeczka, dwie szyszunie, kokardka, koronka, sznurek i gotowe! A obok piękne, zwykłe patyki, które zawsze cenię za ich niepowtarzalność i prostotę. Szyszki, drewno, natura <37. Na zdjęciu nagłówkowym i tutaj mamy ośnieżone świerki zamknięte w słoikach <3 Cudowne, nieco pracochłonne ale za to jakie piękne! Tutaj inaczej niż dotychczas, bo słoiki stoją do góry dnem, i tak też się je wykonuje ;) 
8. Sławny i Internecie żyrandol czy lampa jak kto woli z kloszami ze słoików. dekoracja nie tylko zimowa ale zdecydowanie całoroczna! Potrzebny tylko ktoś kto to zrobi. Pan "Złota Raczka" potrzebny od zaraz!
9. Delikatny, czerwony detal, koralikowy uchwyt i ze zwyczajnego małego słoika powstał piękny lampionik do zawieszenia gdzie tylko chcemy <3 Drucik, garść koralików i gotowe.
10. Przy rozbieraniu choinki najszybciej zrobimy taką lampę. Duży słój, lampki choinkowe, serwetka i klimatyczna lampka gotowa. Takie proste pomysły są najlepsze!
I to tyle kochani, kolejne 10 słoikowych inspiracji na zimę. Mam nadzieję że coś podpatrzycie i wykorzystacie choć jeden pomysł z tego zestawienia. Pierwszą dziesiątkę możecie zobaczyć tutaj:
http://sloik-pelen-magii.blogspot.com/2015/01/zimowe-dekoracje-ze-soika-soiki-pene.html
Zima to piękna pora roku, ale gdy nie rozpieszcza nas zbytnio śniegiem czy mrozem to chociaż takie dekoracje niech sprawią że przy takim lampionie ze słoika poczujemy się jak przy kominku w zaśnieżony mroźny wieczór ;)


10 komentarzy:

Skoro już tu jesteś to zostaw po sobie ślad, będzie mi bardzo miło że podzielisz się ze mną swoim zdaniem ;) A jeśli nie chcesz nic pisac to zaobserwuj blog, będziesz na bieżąco z moją pisaniną :) Dziękuję i pozdrawiam!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...